Lucavsalā norisināsies grilēšanas un aktīvās atpūtas svētki “Latvijas Grila & BBQ festivāls 2017”

Grilētāju apvienība “Grilētāju Brālība” un Latvijā vadošais putnu gaļas ražotājs “Putnu fabrika Ķekava” ielūdz uz pirmo “Latvijas Grila & BBQ festivālu 2017”, kas norisināsies jau šo sestdien, 20. maijā, Lucavsalā.

“Latvijas Grila un BBQ festivāls 2017” Daugavas upes krastā pulcēs azartiskus grilētājus, Latvijā meistarīgākos šefpavārus, kā arī vietējos mājražotājus un amatniekus. Festivālā aizraujošas un sportiskas aktivitātes sarūpētas kā grilēšanas entuziastiem, tā ģimenēm ar bērniem un draugu kompānijām. Festivāls norisināsies no plkst.11.00 līdz 20.00, un ieeja tajā ir bez maksas. Šāds festivāls notiks pirmo reizi ar mērķi popularizēt un attīstīt grilēšanas kultūru un tradīcijas Latvijā, veicinot grilēšanas kā veselīga dzīvesveida pamata un veselīgu produktu apstrādes veida atpazīstamību sabiedrībā.

Festivāla galvenās aktivitātes būs veltītas grilēšanai gan profesionālā, gan entuziastu līmenī, un būs īsti svētki vistas gaļas cienītājiem. Viens no dienas galvenajiem pasākumiem būs grilētāju apvienības “Grilētāju Brālība”, “Putnu fabrika Ķekava” un recepšu portāla “Bonappetit.lv“ rīkotais Entuziastu grilēšanas čempionāts. Savukārt Latvijā varošāko ēdāju sacensībās ikviens varēs pārbaudīt savas gardēža spējas, sacenšoties “Ķekava” vistu stilbiņu ēšanā. Sacensībās var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu.

Festivāla laikā apmeklētājiem būs iespēja baudīt šefpavāru meistarklases tostarp no restorāniem “Ozo”, “Uzbegims”, “Grila bode”, kā arī degustācijas amatnieku un mājražotāju tirdziņā jauno mūziķu pavadījumā. Par muzikālo baudījumu uz radio SWH skatuves rūpēsies Miks Galvanovskis, kurš plašākai publikai pazīstams pateicoties dalībai “Supernova 2017”, Patrisha, kas ir Latvijas un starptautisku konkursu laureāte un uzstājusies kopā ar daudziem zināmiem latviešu māksliniekiem, alternatīvā roka grupa “Melns uz Balta”, kas koncertos iesildījuši tādus latviešu mūzikas grandus kā “Dzelzs Vilks” un “Jumprava”, jelgavniece Madara Murņikova, kas kopā ar grupu izpildīs savu orģinālmūziku, vasarīgie, radošie un saulainie jaunieši – Dārta Damlica & “The Summer band”, tāpat arī organizētie roka huligāni “Inqognito”.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs pieejamas arī dažādas brīvdabas sporta aktivitātes: iespēja iepazīties ar jauno un netradicionālo sporta veidu un lielisku brīvā laika sportisko aktivitāti spaikbolu, bez maksas izmēģināt “Surf Pro” SUP dēļus un saņemt instruktora padomus, ieraudzīt zinātni pavisam citā gaismā kopā ar “Jauno Fiziķu skolu”, piedalīties “UfoGolf” disku golfa sacensībās, kurās galvenais uzdevums ir iemest disku grozā, iejusties Vidusjūras reģiona valstu iedzīvotāju ādā, uzspēlējot petanku – spēli, kuras noteikumi ir vienkārši, bet kurā dominē precizitāte, taktika un stratēģija, ļauties skimborda vilinājumam vai pieņemt Latvijas krosmintona federācijas aicinājumu izmēģināt krosmintonu atvērtajā bezmaksas treniņā. Mazākajiem festivāla apmeklētājiem tiks sarūpēts īpašs piedzīvojums, kurā piedaloties būs iespēja laimēt gardas pārsteigumu balvas. Aizraujošās aktivitātēs un nodarbības bērniem, kā arī foto stūrīti piedāvās Gaļas Nams “Ādaži”.

Minerālūdens “Borjomi” šogad ir iestājies grilētāju apvienībā “Grilētāju Brālība”, tādējādi kļūstot ne tikai par “Grilētāju Brālības”, bet arī “Latvijas Grila un BBQ festivāla 2017” oficiālo ūdeni. Tāpēc aicinām uz “Borjomi” atpūtas zonu, kur visiem apmeklētājiem būs iespēja baudīt dažādas izklaidējošas aktivitātes. Ikviens varēs iesaistīties un izmēģināt radīt lielus un krāsainus burbuļus pats, uzpūšot savu lielāko burbuli mūžā. Kā arī būs iespēja nofotografēties ilūziju istabā un tik pie bezmaksas ūdens. Pasākuma laikā notiks staigāšana pa nospriegotu lentu jeb “slackline” paraugdemonstrējumi. Dienas garumā ikviens entuziasts ir aicināts izmēģināt savu veiklību un līdzsvarotību pats, staigājot pa nospriegoto lentu. Festivāla laikā dalībnieki, tajā skaitā “Borjomi” grila komanda vairākās disciplīnās sacentīsies par festivāla čempiona titulu.

Par burvīgu atmosfēru un konkursiem “Latvijas Grila un BBQ festivālā 2017” rūpēsies pasākumu vadītājs un komiķis Kaspars Upacieris jeb sabiedrībā zināms kā Ufo.

Plašāka informācija: www.grilfests.lv

Grilētāju apvienības “Grilētāju Brālība” organizēto “Latvijas Grila un BBQ festivāls 2017” atbalsta Rīgas dome. Par garšu bagātību gādā AS “Putnu fabrika “Ķekava”, “Grilētāju Brālības” oficiālais ūdens “Borjomi”, kvalitatīvo “Premium Baltic Charcoal” ogļu ražotājs “Fille 2000”, Jungent Foodserviss “HEINZ” mērces, gaļas nams “Ādaži”, “Augļu serviss”, “Latgales alus”, grila veikals “Grillhouse”, recepšu portāls “Bonappetit.lv“, alus brālība “Beerfest Latvia”, radio SWH un Rīga TV24.

Papildu informācija:
Juris Titovs
+371 29481818
juris.titovs@gmail.com

Informāciju sagatavoja:
Ieva Ancāne
ieva@grilfests.lv

Facebook