Aktivitātes

Par intelektuāli aizraujošu izklaidi festivālā rūpēsies mūsu draugi no Jauno Fiziķu skolas (https://www.facebook.com/JFSkola) – taisīsim savas raķetes, spēlēsimies ar uguni, mēģināsim izprast līdzsvara problēmas, pūtīsim neparastus burbuļus un veiksim vēl dažādus citus eksperimentus! Nāc, paplašini savu redzesloku un ieraugi zinātni pavisam citā gaismā!

    

______________________________________________________________________________

SUP

Surf Pro ir dēļu sporta speciālisti un festivālā piedāvās bez maksas izmēģināt SUP dēļus un saņemt instruktora padomus. Kas ir SUP? Saīsinājums “SUP” nozīmē “stand up paddle boarding”. Tas ir kā liels sērfa dēlis, kuru stāvot kājās dzen uz priekšu ar aira palīdzību. Tas ir viegli. Uz SUPa var vizināties pa upi jūru vai ezeru, sauļoties, ķert viļņus, nodarboties ar jogu, makšķerēt… SUP ir strauji augošs un viegli pieejams un apgūstams sporta veids.

     

    

______________________________________________________________________________

KROSMINTONS

Krosmintons ir jauns, strauji augošs rakešu sporta veids, kur apvienotas labākās īpašības no badmintona, tenisa un skvoša. Krosmintons gan pasaulē (no 2001), gan Latvijā (no 2010) ir pavisam jauns rakešu sporta veids, tieši tāpēc aicinām ikvienu interesentu to apskatīt un izmēģināt festivāla ietvaros. Sporta veids ir ļoti demokrātisks un pieejams, viss kas nepieciešams ir iezīmēt spēles laukumu, paņemt divas raketes un speciālo spēles bumbiņu – spīderi, kas līdzīgs badmintona volāniņam, tikai smagāks un ātrāks. Un spēle var sākties!

Krosmintonu var spēlēt jebkur, gan pludmalē, gan parkā uz zālāja, gan sporta zālē. Izmantojot speciālos nakts spīdekļus, to var spēlēt pat tumsā. Spēle notiek līdz divu setu uzvarai, katrs sets līdz 16 punktiem.

Krosmintons noteikti noder kā ļoti laba sportiska izklaide piemājas dārza svētkos, aktivitātēm pludmalē vai jebkur citur, kur prasās pēc kādas sportiskas aktivitātes.

Par krosmintonu un saistītajām aktivitātēm sīkāk:

______________________________________________________________________________

SPAIKBOLS

Spaikbols ir jauns un netradicionāls sporta veids vai ļoti laba brīvā laika sportiskā aktivitāte. Spēles princips ir līdzīgs pludmales volejbolam, tikai… Tikai spēle notiek nevis pāri tīklam, bet jāsit pret tīklu, no kura bumba atlec un izspēle var turpināties. Spēle notiek divi pret divi, līdz 21 punktam! Spēlei nav robežu, pēc serves tā turpinās pa 360° līdz viena no komandām nespēj atsist bumbu.

Ikviens ir aicināts to izmēģināt un varbūt pat piedalīties nelielā mini turnīrā un pierādīt savu koordināciju, veiklību un sportisko azartu!

Šāda sportiskā aktivitāte noteikti ir obligāta pirms grillētu ēdienu baudīšanas!

Par spaikbolu un tā saistītajām aktivitātēm sīkāk:

______________________________________________________________________________

PETANKS

Spēlē piedalās divas komandas. Komandā var būt līdz trīs spēlētājiem. Izlozē, kura komanda uzsāk spēli. Jebkurš no pirmās komandas spēlētājiem stāvot metiena aplī uzsāk sacensības metot kašonetu (neliela koka vai plastmasas lodīte) 6 līdz 10 metru attālumā. Metiena laikā spēlētāja kājas nedrīkst izkustēties (arī atrauties no zemes) līdz mirklim, kad lode ir apstājusies. Pēc tam jebkurš pirmās komandas spēlētājs met spēles bumbu. Jācenšas šo lodi piemest pēc iespējas tuvāk kašonetam. Jebkurā situācijā sekojošo metienu izdara tā komanda, kuras lode atrodas tālāk no kašoneta. Komanda metienu sēriju turpina līdz brīdim, kamēr viņai izdodas, salīdzinājumā ar pretinieka komandu, piemest savu bumbu tuvāk kašonetam. Spēlētāji vienas komandas sastāvā var mainīt metienu secību pēc brīvas izvēles. Pēc tam, kad bumba ir piemesta tuvāk kašonetam, spēlē iesaistās pretējās komandas spēlētāji. Process atkārtojās un turpinās līdz situācijai, kad vienai no komandām izbeidzās bumbas. Tad pretinieka komanda, izmantojot savā rīcībā esošās lodes, cenšas tās pieraidīt tuvāk kašonetam.

Sīkāka informācija: www.petanque.lv

______________________________________________________________________________

DISKU GOLFS

Ufogolf ir pilna servisa disku golfa uzņēmums Latvijā, kurš piedāvā izmēģināt jaunu sporta veidu – disku golfu. Disku golfs ir sportiska spēle, kas ir ļoti līdzīga golfam. Tradicionālajā golfā spēlētāja uzdevums ir trāpīt bumbiņu bedrītē, savukārt disku golfā spēlētāja galvenais uzdevums ir iemest disku grozā.

Kontakti:
Ufogolf laukums Mežaparkā
______________________________________________________________________________

SKIMBORDS

Ūdens sporta veids kurā izmanto dēli, lai slīdētu pa ūdens virsmu izpildot trikus. Kustība tiek iegūta no braucēja ieskriešanās vai citām palīgierīcēm. Braukšanai pārsvarā tiek izmantots seklas ūdens vietas (krasti, sēkļi, peļķes u.c). Varētu dēvēt par skeitbordu uz ūdens. Skimbords radies pirms aptuveni 60 gadiem un ir viens no vecākajiem dēļu sporta veidiem. Tas līdzinās sērfošanai pa viļņiem, tomēr ir atšķirības gan inventāra, gan braukšanas tehnikas ziņā. Princips ir vienkāršs: Skimborda braucējs, brīdī, kad vilnis atplūst no krasta ieskrienas, turot rokās dēli, tad nomet to sev priekšā seklajā ūdenī un uzskrien uz tā. Ja neesat zaudējis līdzsvaru un ievēlies ūdenī, nelielais dēlis sāks slīdēt pa seklo ūdeni. Dēli jācenšas nesagāzt un nebraukt uz kantes, bet ieturēt taisnvirziena kustību Skimborda pamatus vislabāk apgūt pāris centimetrus dziļā ūdenī bez viļņiem. Kad pamati ir apgūti, var pievērsties atraktīvākām skimborda izpausmēm – trikiem un viņu iekarošanai. Skimbordisti izmanto no skeitborda aizgūtus trikus, pat palēcienus un slaidošanu pa konstrukcijām.

      

______________________________________________________________________________

SLACKLINE BORJOMI ZONĀ

Slaklains (lentošana) radās Kalifornijā klinšu kāpēju mekā, Josemites ielejā (Yosemite Valley), 1960. gadu sākumā. Pēdējos gados šis sporta veids ir attīstījies, kura galvenais varonis esi Tu pats. Ierasti lenta ir 10m – 20m gara, aptuveni 1m augstumā, nostiepta starp diviem kokiem. Virs zemes vai ūdens. Ar lentošanas palīdzību var trennēt līdzsvara izjūtu, koordināciju, akrobātiku un reakciju. Attīsta cilvēku gan fiziski, gan garīgi. Šis ir lielisks sporta veids, kurš palīdz attīstīt balansa iemaņas, kas ir kā blakus iemaņa citiem sporta veidiem. Slaklains ļauj caur ķermeņa kontroli panākt prāta brīvību. Uz lentas ir iespējama joga, kā arī labs fitnesa trenniņš. Slaklains palīdz arī ikdienišķai balansēšanai, kā pieaugušajiem, tā arī bērniem. Slaklainot var jebkur, kur ir pāris koki un ja ir lenta. Tā ir ļoti kvalitatīva laika pavadīšana brīvā atmosfērā, ikdienā un svētkos, kā papildus aktivitāte.

Papildus Slaklainu aktivitātēm un pasākumiem var uzzināt – https://www.facebook.com/slacklinelv/