Aktivitātes


PETANKS

Spēlē piedalās divas komandas. Komandā var būt līdz trīs spēlētājiem. Izlozē, kura komanda uzsāk spēli. Jebkurš no pirmās komandas spēlētājiem stāvot metiena aplī uzsāk sacensības metot kašonetu (neliela koka vai plastmasas lodīte) 6 līdz 10 metru attālumā. Metiena laikā spēlētāja kājas nedrīkst izkustēties (arī atrauties no zemes) līdz mirklim, kad lode ir apstājusies. Pēc tam jebkurš pirmās komandas spēlētājs met spēles bumbu. Jācenšas šo lodi piemest pēc iespējas tuvāk kašonetam. Jebkurā situācijā sekojošo metienu izdara tā komanda, kuras lode atrodas tālāk no kašoneta. Komanda metienu sēriju turpina līdz brīdim, kamēr viņai izdodas, salīdzinājumā ar pretinieka komandu, piemest savu bumbu tuvāk kašonetam. Spēlētāji vienas komandas sastāvā var mainīt metienu secību pēc brīvas izvēles. Pēc tam, kad bumba ir piemesta tuvāk kašonetam, spēlē iesaistās pretējās komandas spēlētāji. Process atkārtojās un turpinās līdz situācijai, kad vienai no komandām izbeidzās bumbas. Tad pretinieka komanda, izmantojot savā rīcībā esošās lodes, cenšas tās pieraidīt tuvāk kašonetam.

Sīkāka informācija: www.petanque.lv

______________________________________________________________________________

Altimet frisbijs, kas pasaulē zināms kā Ultimate Frisbee, bet Latvijā vienkāršoti tiek saukts par frisbiju, ir ātrs, aktīvs komandu sporta veids ar lidojošo disku, jeb frisbiju.
Frisbija spēlēs mērķis ir ar precīzām piespēlēm nogādāt disku pretējā laukuma pusē (zonā). Spēlētājs, pie kura ir disks, drīkst pārvietoties tikai tādā veidā, lai balsta kāja netiktu atrauta no zemes.
Ziemas sezonā frisbijs tiek spēlēts telpās, savukārt vasarā zāles seguma laukumos un pludmalē.
Frisbijā netiek iesaistīti tiesneši un tā pamatā ir Spēles Gars, kas iemāca spēlētājiem risināt konflikta situācijas, uzklausīt pretinieku un pieturēties pie godīgas spēles principiem.

Sākot no 1.jūnija tiek organizēti bezmaksas frisbija treniņi Lucavsalā jauniešiem no 12 gadiem.
Šogad jauniešiem ir lieliska iespēja piedalīties starptautiskā frisbija nometnē, kas risināsies Ogre no 9. līdz 12. jūlijam.
Atklāj pasauli spēlējot frisbiju!

Vairāk informācijas meklē: fb.me/FrisbijsRiga vai frisbee.lv
______________________________________________________________________________

SKIMBORDS

Ūdens sporta veids kurā izmanto dēli, lai slīdētu pa ūdens virsmu izpildot trikus. Kustība tiek iegūta no braucēja ieskriešanās vai citām palīgierīcēm. Braukšanai pārsvarā tiek izmantots seklas ūdens vietas (krasti, sēkļi, peļķes u.c). Varētu dēvēt par skeitbordu uz ūdens. Skimbords radies pirms aptuveni 60 gadiem un ir viens no vecākajiem dēļu sporta veidiem. Tas līdzinās sērfošanai pa viļņiem, tomēr ir atšķirības gan inventāra, gan braukšanas tehnikas ziņā. Princips ir vienkāršs: Skimborda braucējs, brīdī, kad vilnis atplūst no krasta ieskrienas, turot rokās dēli, tad nomet to sev priekšā seklajā ūdenī un uzskrien uz tā. Ja neesat zaudējis līdzsvaru un ievēlies ūdenī, nelielais dēlis sāks slīdēt pa seklo ūdeni. Dēli jācenšas nesagāzt un nebraukt uz kantes, bet ieturēt taisnvirziena kustību Skimborda pamatus vislabāk apgūt pāris centimetrus dziļā ūdenī bez viļņiem. Kad pamati ir apgūti, var pievērsties atraktīvākām skimborda izpausmēm – trikiem un viņu iekarošanai. Skimbordisti izmanto no skeitborda aizgūtus trikus, pat palēcienus un slaidošanu pa konstrukcijām.

      

______________________________________________________________________________